Миколаїв

Начальник Ширлану передав фірмі своєї дочки 617 гектар земель Міноборони

Через дії полковника полігон щорічно недоотримує близько 20-25 млн. гривень прибутку

14 жовтня 2016, 12:05

Начальник Ширлану передав фірмі своєї дочки 617 гектар земель Міноборони

Начальник армійського полігону "Широкий Лан" полковник Юрій Микула передав фірмі своєї дочки 617,31 гектар земель Міноборони. Про це в інтерв'ю "Резонанс" повідомив заступник військового прокурора Південного регіону Петро Вознюк, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "368.Медіа".

Полковник Микула зареєстрував на свою дочку і зятя сільськогосподарську фірму "Д.І.М." (Максим і Дарина Сапиро). У квітні 2014 року він уклав з ними договір про спільну обробку 477 гектарів земель. У цьому році в березні, незважаючи на реальний конфлікт інтересів, Микула підписав від імені полігону ще й додаткову угоду, збільшивши до 617,31 гектара.

"Він не забув забезпечити сприятливі умови для сімейного бізнесу, зокрема, плату за користування землями оборони вдвічі менша за ринкову (711 гривень замість 1,5-1,8 тис. гривень)", - пояснив прокурор.

У поліцію ще в серпні направлено матеріали про притягнення Микули до адмінвідповідальності за ч.1,2 ст.172-7КУоАП. Тоді ж проведена ревізія, яка виявила, що у приватної фірми є борги перед полігоном на суму в півмільйона гривень. Заборгованість відразу ж оперативно погасили.

"Є і факти умисного ухилення від сплати земельного податку за службове підроблення. Так, 2011-2014 роки бюджет недоотримав земельний податок в 114 тис. гривень за використання в сільськогосподарських цілях земель полігону і податок з отриманого прибутку на суму 1,4 млн. гривень від спільної діяльності частини з "СВГП "Солоха", СФГ "Волощакевіч", ФГ "Алеся", "Д.І.М." і ТОВ АФ "Трихатське-Агро". Для ухилення від податкових виплат в офіційні документи - декларації про плату за землю і податкові звіти про використання коштів неприбутковими установами та організаціями - вносилися неправдиві відомості про нібито формування 100% пільги на сплату земельного податку і податку на прибуток.

Через дії полковника полігон щорічно недоотримує близько 20-25 млн. гривень прибутку. У військовій прокуратурі вважають, що в Міноборони захищають Микулу, незважаючи на те, що він вже фігурує в чотирьох кримінальних виробництвах.
Відзначимо, що зараз дочка начальника полігону вже вийшла зі складу засновників даної фірми, а зять досі є засновником "Д.І.М.".

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв

Loading...
Loading...