На Миколаївщині спалах африканської чуми свиней: люди в паніці

У Новій Одесі, що на Миколаївщині зафіксовано спалах африканської чуми свиней
На Миколаївщині спалах африканської чуми свиней: люди в паніці
На Миколаївщині спалах африканської чуми свиней: люди в паніці

У Новій Одесі, що на Миколаївщині зафіксовано спалах африканської чуми свиней. Інформацію про виявлення захворювання підтвердив голова Новоодеської районної ради Микола Заболотний, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "Мой город".

За його словами, в районі оголошено надзвичайний стан: "Вчора ввечері о 21:00 і до 23:00 було засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії на якій було оголошено надзвичайний стан в нашому районі, пов'язаний з виявленням африканської чуми. Всі заходи виконуємо і я, як голова районної ради, також допомагаю організувати виконання всіх заходів".

Відзначимо, що вірус АЧС не є загрозливим для здоров'я людини, але дуже небезпечний для тваринництва. АЧС не лікується і веде до масового знищення свиней. Зазвичай під час карантинних заходів знищуються всі тварини, які мали контакт з хворими.

Примітно, що попри райдужні звіти місцевої влади, місцеве населення в паніці винищує поголів'я тварин. За словами місцевих жителів, в місті і районі люди в паніці масово почали знищувати поголів'я домашніх свиней. Люди кажуть, що перший випадок стався буквально кілька днів тому, коли в одному з фермерських господарств різко загинуло понад 20 свиней. На їх думку, санепідемслужба знала про ймовірну загрозу наступаючої на район чуми, але з якихось невідомих причин не поспішала повідомляти людям і приймати відповідні заходи.

Крім того, жителі Нової Одеси самостійно стали різати домашніх свиней, побоюючись зараження африканською чумою свого домашнього господарства.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв

Loading...
Loading...