Миколаївцям, щоб регулювати тепло у домах, потрібно заплатити ще близько 50 тисяч гривень

Як виявилося, тепло за допомогою лічильників регулювати неможна, як це робили раніше

Миколаївцям, щоб регулювати тепло у дома…

Тарифи суттєво б'ють по кишенях українців. Особливо відчувається це після отримання рахунків за опалення. Цієї зими шоком для миколаївців стало те, що комунальники заборонили мешканцям будинків, де встановлені лічильники, регулювати тепло, а отже і економити. Тепловики встановили пломби та відкрили крани на повну. У теплоенерго виправдовуються, що "втручатися у комерційні вузли неможна". А для регулювання потрібно встановити додаткове обладнання, ціна на яке близько 50 тисяч гривень. Про це сьогодні, 10 березня, розповідали під час круглого столу з тепловиками, передає Depo.Миколаїв.

Головний інженер "Миколаївоблтеплоенерго" Віталій Бородін з багатьма термінами почав розповідати, як лічильники вимірюють тепло і чому пломбують шарові крани. За його словами, коли тільки у близько 10% житлових будинків встановили лічильники, на котельних не відчували "прикручування" тепла. Сьогодні ж близько 80% будинків забезпечили лічильниками, і це для тепловиків має наслідки. Оскільки котельні застарілі та на їх балансі стоять не лише житлові будинки, а й соціальні об'єкти, економія людей може призвести до гідроударів. 

Миколаївцям, щоб регулювати тепло у домах, потрібно заплатити ще близько 50 тисяч гривень

За словами Бородніна, навіть після обмеження регулювання люди платять менше, у порівнянні з будинками без лічильників, де тепло обходиться близько 17 гривень за кв м. Чому перекрили доступ людей до лічильників, тепловик пояснює просто: "Обмежити доступ некваліфікованих людей до приладів обліку. Ми хочемо, щоб приладу обліку теплової енергії, всі розуміли, що це комерційний вузол і до комерційного взула доступ обмежений".

Учасники круглого столу, в тому числі депутати міської та обласної рад, втомившись від термінів перейшли на звичайну мову: тепловики нібито все виконують за правилами, а люди скаржаться на позбавлення умов регулювання тепла. Мешканці вимушені відкривати кватирки, тому що у квартирах занадто спекотно, а оплата за надмірне тепло обходиться в кругленьку суму.

Миколаївцям, щоб регулювати тепло у домах, потрібно заплатити ще близько 50 тисяч гривень

Голова правління Миколаївської ТЕЦ Олександр Матвіюк почав пояснювати, що є санітарні норми тепла: температура повинна бути не нижчою за 180С у кмінатах і тепловики повинні витримувати цю норму. Для того, щоб регулювати, потрібно прибрати ці норми. За його словами, у нього за зиму чотири скарги, що комусь холодно, а комусь спекотно в одному будинку. Депутати у противагу навели інший приклад - десятки скарг, що у будинках занадто спекотно через відкриті наповну клапани.

Миколаївцям, щоб регулювати тепло у домах, потрібно заплатити ще близько 50 тисяч гривень

Дійшли до того, про що миколаївцям не говорили при встановленні лічильників: вони призначені тільки для обліку тепла, а не для регулювання. Вихід для "прикручування" тепловики все ж таки назвали - індивідуальний тепловий пункт. За словами Бородіна, його комунальники не можуть зобов'язати встановлювати, а тільки рекомендувати, інакше підприємство отримує санкії від антимонопольників. Неохоче, але назвали і вартість такого приладу, - близько 50 тисяч гривень.

Миколаївцям, щоб регулювати тепло у домах, потрібно заплатити ще близько 50 тисяч гривень

Зазначимо, що протягом круглого столу тепловики озвучили, що до 2016 року всі багатоквартирні будинки у Миколаєві повинні забезпечити лічильниками. Та чи будуть будуть попереджувати тепер мешканців будинків про додаткові умови регулювання, тепловики не стали вказувати. Проте вкотре підкреслили, щоб уникнути втрат тепла потрібно і модернізувати котельні, на що коштів не вистачає.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme