Миколаївський браконьєр-промисловець наловив осетрових на 600 тис. грн

Представникам рибохорони рибалка заявив, що купив рідкісну рибу по 300 грн за одиницю

Миколаївський браконьєр-промисловець нал…

У середині ХІХ – на початку ХХ ст.ст. у Дніпровсько-Бузькому лимані та узбережжі Чорного моря у значній кількості добувалися осетрові види риб, а також про способи такого добування. "Осетрина" завжди дуже високо цінувалася і належала до делікатесів. Особливо це відчувається у наші часи. Усі види осетрових, які мешкають в Чорному морі, занесені до Червоної книги України: різновиди осетру, білуга, стерлядь, севрюга тощо, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі рибохорони.

У наші часи дані види стали дуже рідкісними через багато факторів, у тому числі і через браконьєрство, адже осетрові (не враховуючи ікру) на "чорних" рибних ринках коштують дуже багато. В зв’язку з цим, браконьєри Чорноморського узбережжя, які займаються незаконним добуванням осетрових, являють собою справжні організовані злочинні угруповування і іноді не перед чим не зупиняються…

Інший різновид "осетрових" браконьєрів – це підприємці, що здійснюють промислове добування риби відповідно до наданих дозволів. Вони також не встоюють перед спокусою "поласувати осетринкою". Так, відповідно до п. 19 "Режиму рибальства в басейні Чорного моря у 2016 році", затвердженого наказом Мінагрополітики України № 2 від 06.01.2016 року, забороняється промисловий лов осетрових видів риб і їх гібридів у басейні Чорного моря. Прилов цих об’єктів має негайно випускатися на місці вилову у водойму незалежно від їх життєздатності. Також забороняється будь-яке (!) вилучення з природного середовища водних біоресурсів, занесених до Червоної книги України.

Саме тому підприємці, які здійснюють добування водних біоресурсів у басейні Чорного моря, знаходяться під особливим контролем Миколаїврибоохорони та інших правоохоронних органів.

Так, під час здійснення одного із спільних оперативних заходів 9 вересня о 17:00 державними інспекторами Миколаїврибоохорони, за участю співробітників Очаківського відділу поліції УНП в Миколаївській області, Державної прикордонної служби та оперативної групи Держрибагенства України було затримано підприємця-промисловика В., 1963 року народження. Промисловик був затриманий під час швартування свого катеру та виходу на берег біля причалу № 325-Ч, який розташовано на Лагерній косі Очаківського району (Чорноморська коса) з боку Березанського лиману.

v-7v-9

Поява співробітників різних служб стала справжньою несподіванкою для В., який в голові вже рахував суму свого доходу, адже крім 6 особин добутих скатів у мішках виявилося ще 8 особин осетра російського та 2 особини білуги (!). Крім незаконно добутої риби у промисловому катері знаходилися 2 тис. промислових гачків для переметів, які не мали бірок встановленого законодавством зразка.

Слід сказати, що й стан промислових документів у підприємця був далеким від ідеального: останній запис у "Промисловому журналі" датується 20-ми числами серпня. Втім, його документи, як і катер, і гачки, вилучено в якості речового доказу. Вилучено також незаконно добуту рибу.

Сума збитків, завданих рибному господарству України, може вразити пересічного громадянина. Добуті осетрові породи "затягли" на 584 тис. гривень. Така значна сума пояснюється тим, що відносно осетрових, незаконним добуванням яких завдано збитків, діють окремі правила. Так, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2012 р. № 1030 "Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)", вартість одного незаконно добутого осетра російського становить 48 тис. грн., а білуги – 100 тис. грн.

v-2v-3v-4v-1vv-8На фоні цього по меншій мірі є наївними пояснення промисловика В., згідно яких «…він купив осетрових на морі біля Тендрівської коси у невідомих осіб по 300 грн. за кожну рибину».

v-6Тепер на нього чекатиме кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 249 Кримінального кодексу України та суд, а також позбавлення права займатися рибним промислом у законному порядку.

Усе зазначене свідчить про те, що спільна, злагоджена робота державних органів є запорукою у боротьбі з браконьєрством. Особливо це відчувається під час проведення сумісних оперативних заходів, які дають позитивний результат.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme