Миколаївські депутати не захотіли повертати історичну назву "мерській" вулиці

На сесії міськради мали вирішити, чи перейменовувати вулицю Олійника на Паркову

Миколаївські депутати не захотіли поверт…

На сесії Миколаївської міськради нарешті обговорили питання повернення "мерській" вулиці Анатолія Олійника історичної назви - Паркова. Жителі вулиці залишилися ні з чим. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

На вулиці розташовано 18 будинків. Мешканці написали колективне звернення та 19 березня провели громадські слухання з приводу повернення назви Паркова. Більшість проголосувала "за".

"Опоблоківець" Олександр Малікін поцікавився, можливо колишній мер міста Анатолій Олійник заслужив, щоб його ім'ям назвали вулицю. Начальник відділу охорони культурної спадщини Ірина Бондаренко пояснила, що навіть після декомунізації у Миколаєві залишаються однакові вулиці. Наприклад, є три вулиці 8 Березня. Повторення мають бути ліквідовані: одну з вулиць можна було б назвати іменем Олійника.

"Нашекраївець" Олег Крісенко, який був одним з депутатів, що у 2000 році перейменували вулицю, виступив проти. Він акцентував, що є чинне рішення міськради і оскаржити його можна в суді: "На якій підставі ми повинні скасовувати рішення? Повинна бути спадкоємність. Якщо попередні депутати ухвалили рішення, ми повинні залишити його в силі", - сказав Крісенко.

Малікін погодився, але сказав, що тоді потрібно дивитися ширше: рішенням мера та вже екс-голови ОДА Вадима Мерікова перейменували більше 100 топонімів, і депутати ці рішення не обговорювали. Олександр Сєнкевич не захотів коментувати і порадив депутатам вчити закони.

З приводу перейменування виступила представниця мешканців. За її словами, опитали мешканців 394 квартир. 640 осіб погодилися з поверненням назви і лише сім були проти. "Ми не проти Олійника. Ми за Паркову. Вона по суті паркова. Будинки стоять практично в парку", - аргументувала жителька вулиці.

Вона також додала, що іменем Олійнка назвали школу, є меморіальні дошки. Покійному меру потрібно дати спокій: "Люди безжально відмінюють його прізвище. Це не по-християнськи. Навіщо турбувати його спокій? Він має право на спокій, люди також мають право жити не за вказівкою", - сказала представниця жителів.

Сєнкевич зазначив, що всі задовлені не будуть і просив голосувати серцем. Віддали голоси "за" - 21 депутат, проти були шість, утрималися 16, не голосували - вісім. Жителі вулиці залишилися незадоволені та обурилися. За словами мера, питання можуть повернути на депутатську комісію, і якщо вона дасть рекомендацію, знов обговорять на сесії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme