Миколаївська влада гроші на придбання житла переселенцям витратила на тренінги

Міськрада не змогла знайти застосування понад 260 тис. євро, коли в мість проживає більше 5 тис. переселенців

Миколаївська влада гроші на придбання жи…

Міськвиконком не освоїв грантові кошти на придбання житла вимушеним переселенцям. Про це стало відомо сьогодні, 10 лютого, під час засідання регіонального штабу з питань пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО, про це Depo.Миколаїв  повідомили у прес-службі Миколаївської ОДА.

Заступник голови облдержадміністрації Оксана Янішевська неодноразово зверталася до Миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича з проханням звернути увагу на проблему нестачі житла вимушених переселенців та доосвоїти грантові кошти.

"В місті Миколаєві найскладніша проблема з проживанням вимушених переселенців – в гуртожитках міста тимчасово перебуває 60 громадян, в обласних закладах - товариство "Знання" та в геріатричному пансіонаті 51 особа. Прикро, що міська влада отримавши кошти Євросоюзу за рік їх не змогли використати. Буде складно розраховувати на грантову допомогу в подальшому, якщо протягом року не змогли реалізувати виділених коштів", - розповіла Оксана Янішевська.

ЇЇ підтримав і Народний депутат України Тарас Кремінь, який був присутній на нараді, висловивши своє незадоволення щодо неефективного використання грантових коштів Миколаївським міськвиконкомом: "Залишилася неосвоєною справді велика сума. На мою думку, варто було провести кореляцію витрачаючи кошти. На проведення тренінгів, консультацій, було використано майже 500 тис. грн, проведено зустрічі з декількома сотнями людей, але ми навіть не знаємо про результати цієї роботи".

Рік тому виконавчий комітет Миколаївської міської ради виграв грантовий проект "Нові можливості для проживання, навчання та працевлаштування вимушених переселенців в Миколаєв". Його основна мета – створення гідних умов для вимушено переміщених осіб. На реалізацію проекту було виділено більше 260 тисяч євро.

За словами заступника міського голови Євгенія Шевченка більша частина коштів гранту освоєно на проведення психологічних тренінгів, консультацій, придбання одягу, речей та канцелярських товарів для дітей вимушених переселенців. Що ж стосується вирішення проблеми житла, то дане питання досі залишається відкритим. Зазначено, що в місті зареєстровано більше 5 тисяч переселенців.

"На сьогоднішній день ми знайшли гуртожиток в місті, який потребу ремонту на суму близько 5 млн грн. Міськвиконком планує використати залишок грантових кошів, а це майже 2 млн грн і виділити додаткові 3 млн з міського бюджету на ремонт приміщення, і до вересня завершити ремонтні роботи, що дасть змогу забезпечити житлом більше 100 осіб", - запевнив Євгеній Шевченко.

Нагадаємо, що минулого року Миколаївська область виграла грантовий медичний проект ЄС надання спеціалізованої гемодіалізної допомоги для хворих на цукровий діабет, які мають ускладнення у вигляді хронічної ниркової недостатності. На проект у якому взяли участь гемодіалізне відділення обласної лікарні, було виділено більше 376 тис. євро. Проект повністю реалізований, поставлено додаткове обладнання і хворі забезпечені додатковими процедурами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme