Миколаївська облрада не виділила кошти на повернення боргів "Теплоенерго"

Депутати все ж таки вирішили створити робочу групу, яка визначиться з кандидатурами на посаду очільника підприємства

Миколаївська облрада не виділила кошти н…

Першим і найгарячішим питанням на порядку сесії миколаївської облради стала заборгованість "Миколаївоблтеплоенерго" та результати фінансового аудиту на підприємстві. Проблема викликала гарячі дискусії. Проте гроші на повернення боргів за зарплатнею так і не виділили. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

Начальника управління комунальної власності Миколаївської ОДА Євген Гладков заявив, що підприємство перебуває в ненормальному і критичному стані. Таку ситуацію спостерігають з літа. Гладков зауважив, що на вищому рівні скасували компенсацію за різницю в тарифах, крім того, є борги абонентів. Підприємство залежить від фіндопомоги.

Також було акцентовано, що по суті підприємство обслуговує Миколаїв, хоч і є обласним. Тому потрібно вирішувати питання про передачу "Теплоенерго" на баланс міста. Крім того, Миколаїв має повернути борги, накопичені перед підприємством.

У депутатів було безліч питань щодо ситуація на підприємстві. Зокрема скільки ж потрібно виділити грошей, щоб покрити заборгованості по зарплатні. Гладков зауважив, що депуатати облради з червень-серпень виділили 6,9 млн грн на погашення боргів. Наразі потрібно платити зарплатню за вересень і жотвень.

Представники підприємства також виступили. Голова профкому Таміла Кривошея акцентувала, що 90% рахунків коштів потрапляють не на рахунки "Миколаївоблтеплоенерго", а осідають на "Нафтогазі". На підприємстві нічого не залишається. Кваліфіковані працівники вимушені звільнятися, оскільки не можуть працювати без зарплатні. Тепловики акцентували, що без грошей не працюватимуть, підприємство на межі зупинки. Тому просили депутати виділити кошти, а також врахувати їхні пропозиції з приводу призначення керівника.

Після годинних дискусій депутати проголосували за проект рішення зі змінами: виділити 6 млн грн на погашення боргів, звернутися до міськради, щоб віділити ще 6 млн також на повернення боргів. Проте рішення не набрало необхідної кількості боргів.

За іншою пропозицією, депутати проголосували, щоб на чергову сесію винесли кандидатури керівника підприємства з урахування думки колективом. Проте депутат Володимир Луста зауважив, що за законом на конкурс мають дати місяць. Рішення знов не ухвалили.

Представник підприємства після таких голосувань виступив, не стримуючи емоцій. Він акцентував, що два роки облрада можете визначитися з керівником, а призначені грабували підприємство, а воно є по суті стратегічним. "Немає жодного технічного керівника. Ви торгуєтеся. Ви хочете прийти в теплі домівки?", - казав чоловік.

Врешті-решт резюмували, що до кінця року конкурс на посаду не встигнуть провести. Ситуація змінилася, коли на сесію прийшов голова ОДА Олексій Савченко. Він запропонував створити робочу групу, яка б розглянула питання призначення керівництва підприємства. Кандидатура має бути не одна. До складу групи мають увійти і представники трудового колективу і опрацювати рішення до кінця тижня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme