Миколаївець, якого покусав собака, розповів, у скільки йому обійшлося лікування

В УОЗ назвали стандартним направлення, за яким покусана людина понесе відповідальність, якщо не привезе собаку до ветстанції

Миколаївець, якого покусав собака, розпо…

Собаки-безхатченки масово нападають на місцевих мешканців у Миколаєві, а в лікарнях дефіцит вакцини проти сказу. Про це повідомляє Depo.Миколаїв із посиланням на ТСН.

Зграї бездомних собак заполонили Миколаїв, згідно зі статистикою, з початку 2016 року тварини покусали понад 250 людей, тобто кожен шостий городянин уже став жертвою нападу чотирилапих. Мешканці скаржаться на бездіяльність комунального підприємства, яке має займатися бродячими тваринами. Також загострює ситуацію брак вакцин проти сказу – виявилося, що антирабічну терапію надають лише в екстреній ситуації, а решті покусаним дають направлення самим упіймати та обстежити тварину, якщо ж люди відмовляються - погрожують штрафами.

За словами миколаївця Віталія, на якого біля магазину напав бродячий пес, у лікарні йому лише обробили рану і видали папірець, який зобов'язує чоловіка відловити собаку. "Оплачувати за власний рахунок, один укол – 500 гривень, шість уколів – 3 тисячі гривень. Протягом 24 годин потрібно доставити тварину до міськветстанції. У разі неявки ви будете притягнені до відповідальності. Я так розумію, що потерпілий може виявитися винуватим", - додав Віталій.

Водночас юристи запевнили, що такі папірці є нісенітницею: "Ця особа не є власником тварини і вона не повинна її виловлювати. Це завдання комунальних установ Миколаєва. Надання такого попередження особі, яка постраждала від цієї ситуації – це абсурд", - заявила Світлана Перебийніс.

Натомість в управлінні охорони здоров'я пояснили, що направлення стандартне, адже вакцини проти сказу немає, тому рекомендують постежити за поведінкою тварини, що напала на людину. "Уже багато років ми не отримуємо централізовано антирабічних вакцин. Але в кожній установі є мінімальний запас на випадок, якщо 100% відомо, що собака, який укусив, є скаженим. В інших випадках рекомендують спостерігати за тваринами", - зазначив речник управління охорони здоров'я в Миколаївській області Юрій Багрянцев.

За приблизними підрахунками, в Миколаєві близько 6 тисяч бродячих псів, а комунальне підприємство тільки стерилізує та повертає собак на вулицю, тож обуренню жителів, які вважають, що комунальники просто "відмивають" гроші, немає меж. Стерилізацію з подальшим поверненням псів на вулицю підтримує лише 10% городян.

В свою чергу в КП "Центр захисту тварин" запевняють, що їм бракує коштів. "Нині простерилізовано близько 2300 собак. Комунальне підприємство не може дозволити собі такого великого розмаху. У нас працює тільки дві машини з вилову. За штатом у нас п'ять ловців і два веткабінети, в одному з яких за день можна простерилізувати максимум 15-20 тварин", - сказала виконувач обов'язків директора КП Наталя Данилюк.

Проте поліція вже відкрила кримінальне провадження за службову недбалість, міський голова Миколаєва Олександр Сенкевич також наголосив, що доручив розірвати угоду за домовленістю сторін із нинішнім директором цього КП і оголосити новий конкурс, щоб новий директор представив програму швидкого подолання проблеми з тваринами-безхатченками.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme