МФК "Миколаїв" виборов перемогу у ковалівського "Колоса"

Миколаївці піднялися на 12 місце в турнірній таблиці Першої ліги

МФК "Миколаїв" виборов перемогу у ковалі…

МФК "Миколаїв" переміг з мінімальним рахунком "Колос" в матчі 16 туру першої ліги. Миколаївці перервали шестиматчеву серію перемог завдяки голу Валерія Рогозинського (1:0). Про це повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням "Sport Arena".

Заключний матч 16-го туру відбувся в Миколаєві, де однойменний клуб приймав "Колос". Фаворитом матчу називали гостей, оскільки команда Руслана Костишина перебуває вище в турнірній таблиці та мала цілий тиждень на підготовку до гри. А ось Миколаїв провів виснажливий поєдинок з "Оболонню" в рамках Кубка України.

Проте Руслан Забранський не став кардинально змінювати склад, провівши лише дві заміни в стартовому складі - Бессалов і Кошелюк замість Дударенка і Муховикова. А Руслан Костишин випустив з перших хвилин кращого бомбардира "Колоса" Олександра Бондаренка. Відсутність Лисицького здивувала - лідер "Колоса" весь матч провів на заміні.

Гру команди розпочали обережно, ризикувати ніхто не хотів, адже ціна поєдинку була велика "Колос" програв дві останні свої ігри, а "Миколаїв" в чемпіонаті й зовсім не міг виграти шість матчів поспіль. На восьмій хвилині гри Ковальов заробив перспективний штрафний, сам же його і виконав. Але замість удару вирішив виконати подачу в штрафний майданчик, а захисники гостей легко виграли боротьбу на другому поверсі. Атака Колоса могла бути більш небезпечною - миколаївські захисники залишили Гавриша одного в своєму штрафному майданчику, але Віталій не зміг обробити м'яч у простій ситуації і дозволив Чумаку легко забрати м'яч.

На 16 хвилині гри міг відкрити рахунок Сартіна - захисник "Миколаєва" виграв боротьбу на другому поверсі після подачі Ковальова, але пробив вище воріт. Найбільша небезпека воротам "Колоса" виходила після стандартних положень. В середині першого тайму вже Павлов міг забивати після подачі з кутового, але з близької відстані пробив прямо в руки воротарю.

Наступний розіграш стандартного положення знову привів до небезпечного моменту біля воріт Колоса. Яшков невдало зіграв на перехопленні, але пощастило, що воротаря підстрахували захисники - Багдасаров виніс м'яч на кутовий. А ось стандарти "Колоса" не були настільки небезпечними - Поздеєв і Гавриш по черзі виконували стандарти, але в першому таймі не один з них не привів до небезпечного моменту біля воріт Чумака.

На 37 хвилині гри момент створив Морозко. Вінгер "Колоса" пройшов по правому фланзі та не входячи у штрафний майданчик пробив - м'яч пройшов над поперечиною. А кінцівка тайму пройшла за переваги господарів поля, хороший момент був у Ковальова, а найбільш небезпечний момент тайму створив Саркісян. Півзахисник Миколаїв без опору пробивав метрів з дести, але Яшков зміг дістати м'яч, і перевів удар на кутовий.

В першому таймі нечисленні глядачі побачили трохи небезпечних моментів, гра більшу частину ігрового часу проходила в центрі поля, але з невеликою перевагою господарів поля. І це здивувало, адже миколаївці грали на тлі втоми, після кубкового поєдинку, а "Колос" цілеспрямовано готувався саме до гри чемпіонату.

У перерві Руслану Костишину довелося проводити вимушену заміну. В кінці першого тайму Яшков отримав пошкодження, після небезпечної гри Сартіні, тому на другий тайм вийшов Литвиненко. А ось Руслан Забранський випустив той же склад, вирішивши зберегти заміни на кінець поєдинку.

Другий тайм почався з неприємного епізоду - Коропецький в простій ситуації "виштовхав" Кошелюка на бігові доріжки. Чому головний арбітр проігнорував цей момент, залишилося загадкою. Перший небезпечний момент команди створили лише на одинадцятій хвилині другого тайму - Задоя метрів з 20 пробив вище воріт. Відповідь Миколаєва була набагато небезпечніша - "корабели" відкрили рахунок в матчі. Буличов довгою передачею відправив у прорив Саркісяна, а Ваге другим дотик прострілив уздовж воріт гостей, де захисники прогавили Рогозинського і дозволили Віталію зблизька відправити м'яч у сітку воріт Литвиненка - 1:0.

Костишин одразу відреагував, випустивши на поле Вишняка, а ще через кілька хвилин провів останню заміну - Чегурко замість Морозко. Але навіть подвійна заміна кардинально не змінила хід гри - Миколаїв навіть на тлі втоми ні в чому не поступався, а моментами і зовсім перевершував гостей з Ковалівки.

В кінці поєдинку "Колос" міг врятувати гру, але Гавриш зблизька не зміг замкнути передачу Коропецького. Навіть якщо б Гавриш забив, то це не змінило б загального враження від гри - "Колос" провалив матч, так як на тлі втомленого суперника виглядав слабо, завдавши у ворота Миколаєва лише два удари за всю гру. А ось миколаївців варто відзначити: після перемоги в кубку команда Руслана Забранського змогла виграти і в чемпіонаті, перервавши шестиматчеву серію без перемог.

Миколаїв завдяки перемозі зміг піднятися в турнірній таблиці на 12 місце, обійшовши Суми і Буковину, а ось "Колос" залишається на шостому місці. У наступному турі "Колос" буде приймати на своєму полі "Нафтовик - Укрантфу", а Миколаїв чекає виїзд до Краматорська.

Нагадаємо, що МФК "Миколаїв" виграв путівку до чвертьфінала Кубка України, перемігши "Оболонь-Бровар".