Маленький миколаївець, що переміг рак, став призером Онкоолімпіади

Дев'ятирічний Сашко Гусєв виборов "срібло" у змаганнях зі стрільби з лука
Маленький миколаївець, що переміг рак, став призером Онкоолімпіади
Маленький миколаївець, що переміг рак, став призером Онкоолімпіади

Ще півроку тому він ледь підводився з ліжка, а нині став олімпійським призером серед дітей, які перемогли рак. Дев'ятирічний Сашко Гусєв з Миколаєва переніс дві надважкі операції, понад десять курсів хіміотерапії. Після перемоги над важкою хворобою хлопчик захопився стрільбою з лука і з Варшави привіз першу срібну медаль. Про це йдеться у сюжеті "Вікон", повідомляє Depo.Миколаїв.

Дев'ятирічний Сашко з гордістю показує свої нагороди. Друге місце у змаганнях з стрільби з лука він виборов на шостій так званій Онкологічній олімпіаді у Польщі. "Як коли їхав, дуже хотів перемогти", - розповідає Сашко.

Такі олімпіади для дітей, що перемогли рак, відбуваються кожні два роки. Дивлячись на Сашка тепер, важко уявити що в нього одна нирка. Страшний діагноз нейробластома хлопцю поставили, коли йому було п'ять років. Рак нирки діагностували під час операції: видаляли кісту, а вона виявилася злоякісною пухлиною. Батько Сашка розповідає, що після операції прийшов хірург і сказав, що у хлопчика злоякісна пухлина і йому видалили нирку.

Понад два роки лікарі рятували життя дитині, і хвороба відступила. Сашко повернувся додому і почав звикати до нормального життя. Аж раптом у липні Гусєвим зателефонували доброчинці, що збирали гроші на лікування, та запросили хлопчика на шосту Онкологічну олімпіаду до Варшави.

Сашко через тяжку хворобу ніколи не займався спортом, лише полюбляв стріляти у тирі. Прицільно влучав у цілі та це йому подобалося. Тому коли побачили серед олімпійських дисциплін стрільбу з лука, вирішили спробувати.

У Миколаєві немає жодної секції з такого напрямку. Тож тренувалися у тому самому тирі, де хлопчик вчився стріляти. Тренер Сашка Олег Сауляк розповідає, що він тренувався близько двох місяців по двічі-тричі на тиждень: дуже старався. Навіть було видно, що йому досить, але потрібно було виганяти з тиру, щоб він зупинився.
Батьки Сашка розповідають, що поїхали до Варшави з цікавості, перемога сина стала для них несподіванкою. Тепер маленький український призер мріє поїхати ще раз на змагання. Зазіхає вже на "золото".

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв

Loading...
Loading...