Київський архітектор пропонує миколаївцям змістити центр уваги на Нижню Набережну

За концепцією Віктора Зотова, Миколаєву має розвивати дві площі, а людей слід наближати до води

Київський архітектор пропонує миколаївця…

У Миколаєві потрібно розвивати не тільки Соборну площу, а й "нижню набережну", застосовуючи всі водні ресурси. Як це можна зробити, розповів під час майстерні міста у рамках фестивалю Urban Days київський архітектор, засновник школи урбаністики СANActions Віктор Зотов. Він зробив конкертні пропозиції, що можна і потрібно зберегти, а що зробити сучасним і комфортним. При цьому головним посилом було "не робити, як в Києві", повідомляє Depo.Миколаїв.

На початку презентації організатори пояснили, що це не остаточний план реконструкції Соборної площі, а лише концепція, яку попереду чекає обговорення миколаївцями. Сам Зотов додав, що за її допомогою можна буде підвести проекти до конкурсу з реконструкції Соборної: так можна краще прописати, що обов'язково потрібно зберегти, а що переробляти.

Київський архітектор пропонує миколаївціям змістити центр уваги на Нижню Набережну

Першою думкою, з якої почав презентацію Зотов, стало обмеження висоти будівель - не вище 20 м, адже людям, за дослідження, краще жити ближче до землі. В тому плані він вважає недобуд накшталт "Адміралу" привітом з Києва.  Також архітектор пропонує накласти мораторій чи обмеження забудови в історичному городищі "Дикий сад" та з'єднати територію між двома мостами набережною. Воду він називає головним ресурсом, на який потрібно орієнтувати місто.

Що стосується Соборної, то за його концепцією, головну увагу потрібно змістити на "нижню набережну" - до води - і створити дві різні площі. Згори, тобто площу Соборну, - так звану представницьку, або адміністративну. Тут можна організовувати ярмарки, свята, взимку ковзанку, випускні, концерти тощо. Місця, за задумом і підрахунками, вистачить на 20 тисяч осіб. На думку Зотова, доцільно було б перекрити рух автомобілів Адміральською та Інгульським узвозом. А будівлю главпочтамту і "Укртелекому" потрібно змінювати. За словами архітектора, "Укртелеком" непотрібний, а сам будинок має великий ресурс: там краще розміщати доступні кафе, коворкінг та різні "тусовки".

Київський архітектор пропонує миколаївціям змістити центр уваги на Нижню Набережну

Крім того, потрібно розглянути можливість зробити підземний паркінг у два поверхи на 300 місць. Хоч у цей момент миколаївці нагадали спікеру, що в місті є катакомби. На його думку, вихід можна знайти.

А ось "нижня набережна", за словами архітектора, більш цікава для розвитку. "Моя суб'єкттивна думка, там цінності більше. Майдан (площа Соборна - ред.), а ось внизу повноцінно розвивати, як ви полюбляєте: вода, природа, друзі", - вважає архітектор.

Київський архітектор пропонує миколаївціям змістити центр уваги на Нижню Набережну

На нижньому БАМі Зотов хотів би бачити вуличні концерти, відпочинок сімей, водні прогулянки. Вихід для пішоходів і велосипедистів має бути вільним не тільки по Соборній, а й Інгульським узвозом. А для службового транспорту відкрити рух вул. Набережною у бік Миколаївської облради. Крім того, на цій "артерії" архітектор пропонує зробити паркінг для 35 машин. Хоч цю ідею також сприйняли неоднозначно, оскільки там історична бруківка.

Київський архітектор пропонує миколаївціям змістити центр уваги на Нижню Набережну

У ось школі юних моряків архітектор запропонував би будівлю в іншому місці, а існуючу на "нижньому БАМі" зробити відкритою цілодобово, адже в "центрі туси" їй буде некомфортно.

Зотов також зазначає, що потрібно зберегти гранітне покриття на Набережній, але "ліпити" там нічого не потрібно. Також він пропонує збереги очерет біля понтонного мосту, а не продовжувати робити "оболонську набережну", як в Києві. На схилах на переході від понтонного мосту, де зараз можна ноги зламати, можна облаштувати сходи-пандуси. На них можна буде спокійно проїхати на інвалідному чи дитячому візку, та одночасно це буде місце для відпочинку, де можна буде сидіти. На думку архітектора, схили біля великих сходів потрібно зберегти, але влаштувати полив, адже поки зелені "газони" виглдають на так-сяк. 

Варто додати, що Зотов радить на нагромаджувати територію, в тому числі монументальними конструкціями, зберегати вільний простір, на якому можна модулювати різні заходи, та мінімум ламати. Зокрема і асфальт біля міськради. "Я сподіваюся, що площа для вас стане найважливішим майданом у плані подій, і ви будете її використовувати, щоб тиснути на владу. Особливо, якщо вона почне вам заважати", - зауважив архітектор.

Київський архітектор пропонує миколаївціям змістити центр уваги на Нижню Набережну

Євгенія Дулько з "Агенції розвитку Миколаєва" додала, що попереду - конструктивне обговорення концепції. За словами Зотова, архітектори пропонували конкретні плани на найближче майбутнє, а не щоб реконструкція розтягнулася на дестяки років.

 Раніше повідомлялося: Вежу Шухова на кінотеатр-планетарій: миколаївці "штовхають" ідеї на майстерні міста.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme