"Миколаївгаз" назвав популізмом заяви міськради про заборону побудинкових лічильників

Газовики натякають депутатам, якщо вони незадоволені ситуацією, можна з бюджету виділити кошти на індивідуальні лічильники

"Миколаївгаз" назвав популізмом заяви мі…

У Миколаєві не перестають втихати дискусії довкола встановлення подомових газових лічильників, замість поквартирних. "Миколаївгаз" в свою чергу зазначає, що це ініціатива не їхнього підприємства, а держави. Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі підприємства.

Газовики зазначають, що Закон України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" говорить, що після 1 січня 2018 року постачання природного газу здійснюється за умови його комерційного обліку. При цьому в законі не йдеться про те, що встановлювати мають виключно індивідуальні (поквартирні) лічильники.

"Шостий рік поспіль, на виконання цього Закону, ПАТ "Миколаївгаз" безкоштовно встановлює лічильники газу населенню. Варто відзначити, що так званими "безкоштовними" лічильники газу є тільки для самих побутових споживачів. Кошти на їх закупівлю, створення проектів та оплату робіт по установці підприємство отримує з власної тарифної виручки, а саме - тарифу розподілу природного газу. Інші джерела відсутні", - йдеться в повідомленні.

Наразі 1/5 частина споживачів газу Миколаївщини розраховуються за газ за нормами. Щоб їх забезпечити індивідуальними лічильниками, потрібно в короткий термін зібрати понад 100 млн грн. В цілому сума Україні добігає понад 4,6 млрд грн, а термін - близько 10 років. "Таку суму за два роки, що залишилися для реалізації закону, неможливо сформувати в без значного підвищення тарифу на розподіл газу. Тому в ІV кварталі 2015 року НКРЕКУ визначила пріоритетним установку загальнобудинкових вузлів обліку, затвердивши в інвестиційній програмі ПАТ "Миколаївгаз" на 2016 рік установку 908 приладів", - зазначають газовики.

"Миколаївгаз" акцентує, що це не їхня ініціатива та існує Порядок проведення розрахунків про надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку, затверджений Кабміном у 2002 році. Разом з тим, газовоки називають заяви міськради, що встановлення побудинкових лічильників є несправедливим, популізмом та натякають, що гроші можна виділити з бюджету для індивідуальних лічильників:

"Закон України один для всіх, і постанови Кабміну або НКРЕКУ не можуть бути скасовані рішеннями органів місцевого самоврядування, так само як не вирішують проблему окремі популістські заяви. Говорячи про допомогу населенню, може необхідно зробити будь-які кроки для її вирішення, наприклад, для забезпечення індивідуальними газовими лічильниками, розглянути питання про можливість виділення коштів з місцевого бюджету?", - йдеться в повідомленні.

Зауважимо, що на сесії міськради мер та депутати звернулися до Кабміну з проханням зобов'язати суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідних територіях, продовжити установку за рахунок інвестиційних програм індивідуальних газових лічильників. Крім того, 14 червня депутати тимчасово заборонили ПАТ "Миколаївгаз" установку надомних вузлів обліку природного газу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme