У прокуратури є доба, щоб почати розслідування тиску СБУ на редактора "НикВестей"

Олег Деренюга, звернувся до прокурора Миколаївщини із заявою про вчинення кримінального правопорушення посадовими особами УСБУ

У прокуратури є доба, щоб почати розслід…

Протягом 24 годин прокуратура Миколаївської області повинна почати розслідування щодо незаконних дій співробітників Управління СБУ, які в День Незалежності незаконно затримали і вилучили телефон головного редактора видання "НикВести" Олега Деренюги, передає Depo.Миколаїв.

Вчора, 26 серпня, Олег Деренюга, звернувся до прокурора Миколаївської області Тараса Дунаса із заявою про вчинення кримінального правопорушення посадовими особами УСБУ в Миколаївській області. Юридичний захист Олега Деренюги здійснює адвокатське об'єднання "Аргумент" і адвокати Дмитро Куліш і Анатолій Тітусь.

У своїй заяві він повідомив, що 24 серпня його обманним шляхом викликали в адміністративну будівлю Управління СБУ в Миколаївській області: "Я увійшов в зазначену будівлю, відразу ж був поміщений до кімнати прийому громадян, яка знаходиться зліва від входу в приміщення. Через деякий час в цю кімнату увійшов співробітник Управління, який представився заступником начальника СБУ по боротьбі з тероризмом. Під час розмови в приміщенні також були присутні три або чотири співробітники, які не представлялись".

Людина, яка представилася заступником начальника СБУ по боротьбі з тероризмом, повідомла головному редактору НікВетей про те, що нібито він подзвонив на всеукраїнську лінію антитерористичного центру СБУ та повідомив про замінування однієї з центральних вулиць Миколаєва.

"На мою адресу фактично було висунуто звинувачення в скоєнні злочину, до якого я ніяким чином не причетний. Протягом усієї розмови на мене здійснювали психологічний тиск, розмовляли зі мною, як з людиною "другого сорту", ​​постійно задавали питання: "навіщо ти дзвонив?", "До якого угрупування належиш?", "Навіщо ти це зробив?". Мені не дозволяли зробити дзвінок, не надали можливості скористатися правовою допомогою адвоката, - заявив Олег Деренюга.

Крім того, йому неодноразово повідомляли про те, що він, в разі відмови співпрацювати з органами служби безпеки, буде поміщений в камеру і додому не повернеться.

Також в ході розмови головного редактора НікВесті змусили під загрозою бути затриманим надати для огляду його телефон "iPhone 5" з метою перевірки дзвінків, зроблених з використанням цього пристрою. Вказану річ Олег Деренюга передав співробітникам Управління, які почали переглядати наявну в нього інформацію, що є незаконним втручанням у приватне спілкування.

Потім журналіста примусово повели до слідчого Володимира Чихуна для проведення допиту, незважаючи на відсутність належного виклику, здійсненого слідчим способом, який передбачає чинне кримінально-процесуальне законодавство, а саме, не пізніше, ніж за три дні до дня, коли людина повинна прибути за викликом.

"Під час допиту психологічний тиск на мене продовжилося. Мене змусили власноруч написати заяву про те, що я нібито добровільно передаю органам досудового розслідування смартфон "iPhone 5", який належить мені на праві приватної власності, для проведення експертизи. Я змушений був написати зазначену заяву, так як реально побоювався незаконного затримання і тримання мене невизначений час в камері Управління або іншому місці. Фактично, посадові особи Управління навмисне порушили моє конституційне право на вільне володіння, користування і розпорядження особистим майном, яке може бути обмежене лише на підставі рішення суду", - йдеться в заяві Олега Деренюги.

Вищевказані незаконні дії тривали приблизно з 16:00 до 21:30. Протягом цього часу Олег Деренюга протиправно утримувався співробітниками Управління у службових приміщеннях СБУ та був позбавлений волі.

"Таким чином, невстановлені співробітники Управління СБУ в Миколаївській області, які незаконно утримували мене в адміністративній будівлі цієї установи, позбавили мене права власності, втручалися в моє особисте спілкування, провели незаконний допит, вчинені дії, які явно виходять за межі наданих їм прав та повноважень , чим мені заподіяли істотну шкоду", - заявив Олег Деренюга.

В діях зазначених осіб вбачаються ознаки злочину, передбаченого частиною 1 статті 365 Кримінального кодексу України - перевищення влади або службових повноважень співробітником правоохоронного органу.

У зв'язку з цим, керуючись статтею 214 Кримінально-процесуального кодексу, Олег Деренюга звернувся до прокурора Миколаївської області Тараса Дунаса з проханням внести в ЕРДР відомості і почати розслідування за фактом вчинення співробітниками СБУ кримінального злочину, передбаченого частиною 1 статті 365 КК України, визнати Олега Деренюгу потерпілим у кримінальному провадженні, а також негайно повернути йому його телефон "iPhone 5".

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme