У Миколаєві власники "будок" вимагають ввести мораторій на їх знесення

Місцева влада продовжує зносити незаконні МАФи та очищувати місто від реклами

У Миколаєві власники "будок" вимагають в…

Вчора, 19 травня, після пікету підприємців під мерією о 16:00 заступник міського голови Юрій Степанець знову зустрівся з підприємцями, які поставили в місті "позвонішки", а також представниками рекламного і "ковбасного" бізнесу, які вранці протестували проти знесення своїх МАФів, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради.

Юрій Борисович зазначив, що знесення незаконно встановлених кіосків буде продовжено: "Всі торгові об'єкти, які стоять закритими, будуть демонтовані однозначно, всі тимчасові пересувні споруди, які заважають пішоходам, які закривають огляд, також будуть демонтовані. Крім того, знесенню підлягають всі об'єкти, на які буде видано припис управління поліції. Будуть демонтовані, як борди, що закривають огляд, так і торговельні об'єкти".

Підприємці були обурені цим вердиктом і кричали, що під це можна демонтувати все, тиснули на жалість, мовляв, люди залишаться без роботи, а також пред'являли документи з підписами на підтримку кіосків, що торгують ковбасою, відомої марки "тільки 1 кілограм в руки". Підприємці звинувачували владу в бездіяльності, заявляли, що вони втомилися від нескінченних обіцянок виробити єдині правила гри для тих, хто хоче в місті поставити кіоск.

Юрій Степанець стверджував, що люди, "працевлаштовані" в "позвонішках", працюють у нелюдських умовах, за них ніхто не платить податки. Віце-мер також надав список наявних вакансій в місті, таких зараз близько 1000. Крім того, Юрій Степанець намагався розповісти, що створена Дорожня карта, згідно з якою міська влада буде рухатися, щоб упорядкувати розміщення МАФів у місті.

"Дорожня карта - це об'ємний документ, в якому прописана маса заходів, що стосуються не тільки "позвонішек", а й рекламного бізнесу, і стаціонарних споруд, і комунальних ринків", - говорив Юрій Степанець.

Але його мало хто слухав. Підприємці говорили про те, що городяни незадоволені не тільки кіосками, а й 10-метровими павільйонами, і пропонували знести абсолютно всі МАФи, щоб нікому не було образливо.

"Коли прибирається кіоск, на його місце ставиться великий павільйон або сигаретний кіоск", - стверджувала підприємець Ірина Селіванова-Зеркаль.

Потім в розмову вступили депутати Владислав Ентін, Андрій Яковлєв та Федір Панченко. Останній пояснив, що віце-мер - це найманий працівник і він не може приймати політичних рішень про введення мораторію на знесення МАФів в принципі.

"Нормативні акти в місті може вводити тільки міська рада", - сказав Федір Панченко.

Тоді глава адміністрації Заводського району В'ячеслав Карцев запропонував винести це питання на розгляд сесії.

Радник міського голови Валентин Бєльський дивувався, як підприємці намагаються домовитися з владою без думки городян, а більшість городян хочуть бачити Миколаїв чистим і упорядкованим.

"Головний в місті не мер, і не Юрій Борисович. Коли тисяча осіб збирається, заявляє, що "ми - громада" і можемо за всіх вирішувати, це неправильно", - сказав Федір Панченко.

Депутат Андрій Яковлєв підтримав свого колегу Федора Панченко в тому, що віце-мер не може своїм вольовим рішенням змінювати норми законодавства, а також зауважив, що виконувати закон повинні і підприємці, і міська влада. Юрій Степанець погодився з тим, що законодавство має дотримуватися всіма без винятку.

Юрій Степанець запропонував підприємцям увійти до складу Міжгалузевої ради підприємців, яка створюється при Миколаївській міській раді, і комплексно вирішувати проблему.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme