На Южно-Українській АЕС встановлюють систему контролю викидів тритію та вуглецю

Підставою для розробки та створення нової системи контролю є рекомендації місії OSART МАГАТЕ

На ЮУАЕС розпочато практичні роботи зі створення системи контролю викидів тритію та вуглецю С-14. Нова повністю укомплектована лабораторія, поставлена чеською фірмою "VF a.s.", налічує 60 одиниць обладнання та витратні матеріали. Для виконання шефмонтажу та попередніх випробувань, а також навчання персоналу, який експлуатуватиме систему, 12 вересня на станцію прибули представники компанії-виробника, передає Depo.Миколаїв.

Підставою для розробки та створення нової системи контролю є рекомендації місії OSART МАГАТЕ стосовно впровадження на АЕС України міжнародного принципу радіаційного захисту ALARA, а також  повторної інспекції Ядерного Страхового Пулу на южно-українському майданчику. Крім того цей захід внесено до Програми реконструкції систем радіаційного контролю українських атомних станцій.

Начальник лабораторії індивідуального дозиметричного контролю  цеху радіаційної безпеки ВП ЮУАЕС Валентин Буханов повідомляє: "У дослідну експлуатацію нову систему буде запущено до кінця поточного року. На Южно-Українській АЕС разом з викидами тритію контролюватимуться й викиди вуглецю С-14. Для здійснення поставленого завдання придбано обладнання для всіх трьох наших енергоблоків".

Результатом реалізації вказаного проекту стане підвищення рівня радіаційної безпеки АЕС і вдосконалення радіаційного контролю. Система контролю викидів тритію і вуглецю С-14 дозволить більш повно оцінювати вплив АЕС на довкілля, персонал і населення. Вона має працювати в усіх режимах експлуатації атомної станції, включаючи режими проектних і запроектних аварій, а також у режимі зняття енергоблоків з експлуатації.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme