На Миколаївщині злодій відсидить шість років за крадіжку золотих злитків

Крадій поцупив золото, проникнувши на горище своєї знайомої, а потім намагався перекласти провину на брата

На Миколаївщині злодій відсидить шість р…

Мешканець Новопетрівки засуджений до шести років позбавлення волі за крадіжку золотих злитків. Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі апеляційного суду. 

14 травня у 34-річного житель с. Новопетрівка Єланецького району вирішив викрасти золоті злитки у своєї знайомої у м. Нова Одеса. Він незаконно проник на горище її домоволодіння, звідки таємно викрав два злитки вагою по 100 гр.: кожен на суму 204 054 грн.

Дії злочинця судом кваліфіковані за ч. 4 ст. 185 КК України як таємне викрадення чужого майна (крадіжка), поєднане з проникненням у інше приміщення, вчинене у великих розмірах повторно. Вироком Новоодеського райсуду від 11 серпня обвинуваченого визнали винним і призначили покарання - п'ять років позбавлення волі. Крім цього, з'ясували, що 17 квітня 2015 року обвинувачений вже був засуджений вироком Ленінського районного суду Миколаєва, тому за сукупністю вироків йому остаточно призначено шість років позбавлення волі.

Суд першої інстанції також ухвалив зарахувати у строк відбування покарання час перебування обвинуваченого під вартою з 18 травня до дня набрання цим вироком суду законної сили з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі.

В апеляційній скарзі обвинувачений зазначав, що хоч і визнав себе винним, але цього злочину не вчиняв. Крадіжку злитків вчинив його брат, а він тільки продав ті злитки і поділив з братом гроші. Підсудний просив пом'якшити призначене покарання, бо він має чотирьох дітей та хворіє.

Колегія суддів апеляційної інстанції розглянула кримінальне провадження і вказала, що як свідчить аудіозапис судового процесу, обвинувачений у судовому засіданні вказав, що не вбачає потреби у повному дослідженні обставин справи, які ніким не оскаржування. Оскільки інші учасники судового провадження не заперечували, то суд першої інстанції, попередньо з'ясувавши чи правильно вони розуміють норми закону, визнав недоцільним дослідження інших доказів відносно фактичних обставин справи.

Суд першої інстанції з'ясував, чи правильно розуміють учасники провадження зміст цих норм закону і чи немає сумнівів у добровільності їхньої позиції, а також роз'яснив їм, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оскаржити фактичні обставини в апеляційному порядку. Наведені норми кримінально-процесуального кодексу дали підстави апеляційному суду не розглядати скаргу обвинуваченого в частині доводів, пов'язаних із запереченням ним фактичних обставин події злочину.

На думку апеляційного суду, покарання за вказаним вироком є необхідним та достатнім для його виправлення та попередження нових злочинів. А, оскільки злочин вчинений протягом іспитового строку, то судом першої інстанції обґрунтовано частково приєднали невідбуту частину покарання за попереднім вироком Ленінського районного суду м. Миколаєва від 17 квітня 2015 року.

31 жовтня цього року апеляційну скаргу обвинуваченого М. залишили без задоволення, а вирок Новоодеського районного суду від 11 серпня - без зміни.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme