Миколаївців, які споживають газ без лічильників, "відключать" за півтора роки

Наразі у місті залишається гарячим питання встановлення побудинкових лічильників, адже платити за сусідів ніхто не хоче

Миколаївців, які споживають газ без лічи…

У Миколаєві триває чергова газова епопея. Замість поквартирних лічильників газовики мають встановлювати побудинкові. Тому виникає багато питань, як це буде відбуватися. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

Зауважимо, що питання з побудинковими лічильниками підняли на сесії міськради. Депутати зробили звернення до Кабміну з цього приводу, акцентуючи, що нові правила є соціально несправедливими. Якщо в будинку частково встановлені квартирні лічильники, то розрахунок проводиться за показаннями будинкового вузла обліку, з яких виключаються сумарні показання квартирних лічильників газу. Обсяги спожитого газу розподіляються між споживачами, які не мають квартирних приладів обліку, пропорційно кількості осіб, зареєстрованих у квартирі чи іншому житловому приміщенні. 

"Такий порядок розрахунків призводить до соціальної несправедливості, оскільки за мешканців, що не прописані, але фактично проживають в квартирах або інших житлових приміщеннях і використовують природний газ, змушені оплачувати послуги за спожитий природний газ мешканці інших квартир. Також не завжди можна врахувати об'єктивні причини відсутності осіб, що прописані в квартирах або інших житлових приміщеннях", - йдеться у зверненні міськради до Кабміну.

"Миколаївгаз" висловив і свою позицію. Компанія зазначає, що така програма - ініціатива Національної комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг. "У НКРЕКУ відзначають, що встановлення будинкових лічильників газу дозволить забезпечити клієнтів ПАТ "Миколаївгаз" приладовим урахуванням витрат газу за рахунок виручки компанії і без збільшення чинниого тарифу", - повідомляє прес-соужба компанії.

В цілому на Миколаївщині мають обв'язково встановити 908 будинкових лічильників на суму 30,7 млн грн - це передбачено інвестпрограмою "Миколаївгаз" на 2016 рік.

До кінця 2017 року необхідно забезпечити приладовий облік газу у всіх споживачів. Зараз в Миколаївській області близько 62 тис. домогосподарств, які споживають газ без лічильників. Щоб забезпечити їх всіх індивідуальними приладами обліку, необхідно понад 100 млн грн. За словами газовиків, без підвищення тарифів, такі гроші немає де взяти, тому й зайшла мова про побудинкові лічильники. 

Будинкові лічильники встановлюються лише в багатоквартирних будинках, де споживачі використовують тільки газові плити. У "Миколаївгазі" незадоволені тим, що місцева влада не йде їм назустріч: "Ми діємо строго в рамках виконання Закону України та програми, затвердженої нам НКРЕКУ, і не розуміємо, чому місцева влада не допомагає нам в її реалізації, адже Національна комісія двічі в цьому році - в січні і червні - офіційними листами зверталася до органів місцевого самоврядування з проханням сприяти проведенню цієї роботи. Події останнього місяця, на жаль, показують відсутність конструктивних дій з боку керівництва міста та області. Нам дуже складно працювати в таких умовах, але ми зобов'язані виконувати вимоги закону", - говорить голова правління ПАТ "Миколаївгаз" Богдан Стегній.

Альтернативу окреслюють так: встановити миколаївцям квартирні лічильники за власний кошт. Або переконати місцеву владу виділити бюджетні кошти на закупівлю індивідуальних лічильників. 

У разі відмови від установки будинкового лічильника, відповідно до "Кодексу газорозподільних систем", обсяг спожитого природного газу побутовому споживачеві буде визначатися за такими нормами: 9,8 куб. м з людини за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання та 18,3 куб. м з людини за наявності газової плити без централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача. Уже за півтора року, з 1 січня 2018 року, закон вимагає відключити таких споживачів від газопостачання.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme