Миколаївському рятувальному загону відмовили продовжити позику оренди

"Опоблоківці" не захотіли підтримати державний загін "МАРС" і хочуть створити комунальний

Миколаївському рятувальному загону відмо…

Депутати Миколаївської міськради не продовжили договір позики державному гірничо-рятувальному загону "МАРС" на використання комунальної власності та аварійно-рятувального обладнання на два роки. "Опоблоківці" взагалі закидали управлінню з надзвичаних ситуацій розкрадання коштів. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

На сесії міськради депутати "Опоблоку" відмовилися голосувати за продовження договору "МАРСу", який відноситься до державного загону у Кривому Розі. Зокрема депутат Ігор Копійка сказав, що гроші потрібно витрачати не на чужий загін, а на свій. Потрібно створити власний комунальний загін. Депутат також звинуватив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій на цивільного захисту населення Олександра Герасименю в розкраданні коштів. Нібито загін списує кошти на незрозумілі виїзди.

Депутати і мер стали на захист Герасимені та загону. Нагадали про вибух на Лазурній та пожежу на вул. Гонгадзе минулого тижня, де горів гуртожиток - "МАРС" тоді рятував миколаївців. "Нашекраївець" Юрій Гранатуров також порадив Копійці не кидатися голослівними звинуваченнями.

Сам Герасименя пояснив наслідки непродовждення договору, який стосується використання обладнання загоном, який забезпечує безпеку городян. Зокрема у такому разі доведеться припинити пошуки фотографа, який випав за борт яхти. Крім того, - виганяти рятувальників з міських приміщень, а також забирати майно, за допомогою якого вони рятують людей.

"Вони будуть виконувати умови договору, у них є своє обладнання, але це створить певні труднощі. Створення самого загону - це, як мінімум, півроку, це навчання людей, необхідно пройти атестацію рятувальників, атестацію рятувальної служби в цілому, зареєструватися в Києві і тільки тоді приступати до роботи", - розповів Герасименя.

Створення комунального загону обійдеться місту дорожче, ніж забезпечення вже існуючого. Комунальний загін не зможе виконувати половини повноважень, яких має державний. Тоді роботу доведеться сплачувати двом структурам. 

"Загін пережив шість реорганізацій за своє існування, але жодного разу депутатський корпус не позбавляв рятувальників права користуватися тим рятувальним обладнанням, яке куплено за комунальні гроші для надання допомоги нашим жителям", - підкреслив Герасіменя.

Депутат від "Самопомочі" Олексій Лепишев підкреслив, що Миколаїв не таке багате місто, щоб витрачати "зайві" мільйони. Мер Олександр Сєнкевич запропонував "соломонове рішення": договір потрібно продовжити, оскільки із загоном укладено угоду на надання послуг. Паралельно можна розглядати питання про створення комунального загону, якщо це доцільно.

Проте всі аргументи не переконали депутатів. "За" віддали голоси 24 з 51 присутніх. 

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme