Буде газ, буде тепло, - миколаївські тепловики про опалювальний сезон

ТЕЦ та "Миколаївоблтеплоенерго" зазначають, що їх загнали в глухий кут, і вони не можуть проводити господарську діяльність

Буде газ, буде тепло, - миколаївські теп…

Миколаївські тепловики стали заручниками ситуації, створеної Кабміном та НКРЕ КП: через постанови підприємства вчасно не сплачували зарплатню працівникам і не могли готуватися до опалювального сезону. Про це розповіли очільники "Миколаївської ТЕЦ" та "Миколаївоблтеплоенерго" під час сесії міськради, повідомляє Depo.Миколаїв.

Очільник "Миколаївської ТЕЦ" Олександр Матвіюк розповів, що на підприємстві є борги за зарплатнею, перед "Миколаївгазом" та штрафні санкції за сплату газу перед НАК "Нафтогазом". За словами тепловика, через розподіл рахунків від населення за постановою Кабміну підприємство отримувало мінімум коштів. З цього питання зверталися до Мінрегіонрозвитку, Фонду держмайна, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Зокрема просили "заморозити" тимчасово борги перед "Нафтогазом", але законодавчого обгрунтування немає досі.

Населення заборгувало підприємтсву 23 млн грн, ще 8,6 млн - "тягнуться" за субсидіями. З 2012 по 2016 рік також є борги енергоринку. За теплогаз "миколаївська ТЕЦ" не має поточного боргу, проте з 2014 року накопичилися штрафні санкції - близько 44 млн. В суді підприємство намагається взяти розстрочку. Також є заборгованість 8,2 млн грн перед "Миколаївгазом" за транспортування газу та за електрогаз близько 64 млн. 

"Штрафні санкції заганяють нас у глухий кут", - сказав Матвіюк. Він додав, що підприємство технічно готове до опалювального сезону: "Буде газ - буде тепло", - резюмував тепловик.

Ще одне теплопостачальне підприємство - "Миколаївоблтеплоненерго" - також має проблеми. За словами в.о. директора Віталія Бородіна, підприємство забезпечує 60% міста теплом. У Миколаєві це 105 котелень. Всі вони готові прийняти газ та подати тепло. 

Однак ще з травня на підприємстві складна фінансова ситуація. "Всі поставлені в такі рамки, в яких не можемо продовжити існування далі", - сказав Бородін.

У підприємства накопичилися 33 млн заборгованості за газ. За борги попередніх років розрахувалися. Але є за 2016. Зокрема "Миколаївгаз" заарештував рахунки тепловиків за 6,8 млн грн боргу. Перед "Нафтогазом" також накопичилися штрафні санкції. Через це господарська діяльність підприємства заблокована. 42 млн боргів ще "висить" перед підприємством від населення.

Депутати нагадали, що "Миколаївобтеплонерго" мало встановити 291 лічильник. Бородін визнав, що за інвестпрограмою мали витратити 9,5 млн грн на лічильники. Але гроші на це довелося виділяти місту. "Якщо ми не могли сплачувати зарплатню, як ми могли виконувати інвестпрограму? Затягнули, потрібно було раніше звернутися до міста", - сказав Бородін.

При цьому він пояснив, що запізно звернулися до міста по допомогу через те що відповідальні працівники підприємства вчасно не попередили керівництво. Але Бородін підтвердив, що до вересня цього року був головним інженером і ще в червні розумів, що лічильники не встановлять. Таким чином, як резюмував депутат Сергій Ісаков, Бородін забув попередити сам себе про ситуацію з лічильниками.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme